Výroba škrupinových foriem Croningovou metódou, skrátene nazývanou ako metóda C, bola patentovaná na výrobu foriem a jadier v Nemecku Johannesom Croningom v roku 1943. Základnou črtou výroby škrupinových foriem je použitie tenkostenných foriem, pri ktorých vonkajší povrch kopíruje tvar dutiny formy. Proces tak opúšťa koncept formy ako dutiny v tuhom bloku formovacej zmesi, ktorej veľkosť často určuje najbližšia dostupná veľkosť formovacieho rámu.
Spojivo je na báze syntetickej živice. Zrná ostriva sú vopred obalené živicou v tuhom stave a táto zmes sa potom používa ako suchá, voľne tečúca formovacia zmes. Kovová modelová doska sa ohreje na 180 až 280 °C a jej povrch sa ošetrí deliacim prípravkom. Modelová doska sa upevní na otvorený koniec sklopného zásobníka s formovacou zmesou. Sklopný zásobník sa prevráti a formovacia zmes sa tak nasype na pripevnenú modelovú dosku. Teplo modelovej dosky nataví živicu do istej hĺbky v závislosti od času výdrže a zároveň prebieha aj vytvrdzovanie živice v teplom ovplyvnenej vrstve. Táto operácia obaľovania sa zvyčajne ukončí do 30 s, následne sa sklopný zásobník preklopí do pôvodnej pozície a na modelovej doske zostáva priľnutá vrstva formovacej zmesi. Táto vrstva má zvyčajne hrúbku v rozmedzí 5 až 20 mm, ktorá je závislá od doby kontaktu medzi formovacou zmesou a modelom. Vrstva musí byť ešte polymerizovaná ohrevom trvajúcim minútu až dve v peci alebo teplom vyžarovaným z plynového alebo elektrického infražiariča. Vytvrdená škrupina sa potom odoberie z modelovej dosky pomocou vyhadzovačov. Dve takto vyrobené škrupiny sa spolu spoja a vytvoria kompletnú formu. Škrupinová forma je pred samotným odlievaním zasypaná zrnitým výplňovým materiálom (suchý piesok, oceľové broky).
Výroba škrupinových foriem:
a) zohriata kovová modelová doska, b) modelová doska pripevnená na sklopný zásobník, c) vznik škrupiny nad modelovou doskou, d) modelová doska so škrupinou je odobratá zo zásobníka, e) vytvorenie formy spojením dvoch škrupín, f) hotové odliatky